Yenibosna Petek Temizliği

Yenibosna Petek Temizliği2019-01-11T12:37:28+00:00

YENİBOSNA PETEK TEMİZLİĞİ

Yenibosna Petek Temizliği, Yaz aylarının bitmesi ve Kış aylarının yaklaşması, soğuk ve çetrefilli kış aylarının da hazırlıklarını beraberinde getirmektedir. Bu hazırlıkların arasında kış boyunca en büyük önem teşkil eden husus kaloriferin ve peteklerin temizlenmesidir. Yenibosna Petek Temizliği, çoğu kişi tarafından zor bir iş olarak görülmese de, tam anlamıyla istenilen gerçek bir kalorifer peteği temizliği her zaman dikkat edilmesi gereken içerisinde pek çok önemli faktör bulunmaktadır. Bu nedenle iyi bir petek temizliği muhakkak alanında deneyimli, uzman ve iyi bir ekip tarafından yapılmalıdır.

Yenibosna Petek Temizliği, iyi yapılmadığı durumda kış ayları boyunca ödenen yakıt faturaları çok daha yüksek rakamlara çıkmakla beraber maliyetleri ise artmaktadır. Bunun en önemli nedeni ise iyi bir şekilde temizlenmemiş peteklerin, çokta iyi ısıtmamasıdır. Böyle bir hususta kombi sıcaklık ayarları daha çok yükseltilmektedir, bu husus ise dolayısıyla doğalgaz tüketimini artırmaktadır.
Petek temizliği ne zaman gerekir sorusunun birden çok yanıtı bulunmaktadır. Petek temizliği her şeyden önce en az iki senede bir muhakkak yapılmalıdır. Yapılması gereken bu periyodik bakımın dışında peteklerin ısınmaması, kısmen ısınması, ayarlanan ısınan daha az ısınması gibi durumlar ortaya çıktığında petek temizliği yapılması gerekmektedir.

Yenibosna Petek Temizliği

Petek temizliği yapılmadan önce kesinlikle yapılması gereken güvenlik önlemleri alınmalıdır. Kombi tamamı ile kapalı duruma getirilmeli ve su tesisatı kapatma işleminin gerçekleştirilmesi gerekir. Ardından ise peteklerin iç kısmı temiz su ile yıkanmalıdır. Makine ile ilaçlı petek temizliği çok daha yüksek verim sağlamaktadır. Cihazın makine ile ilaçlı temizliği esnasında basınç da uyguladığı için petek içerisindeki kir ve pislikler daha kolay çözülmekte ve temizlik işlemlerini kolaylaştırmaktadır.

Makine ile ilaçlı petek temizliği işlemi sona erdikten sonra peteklerin içine özel bir kimyasal sıvı iletilmektedir. İçerisine konulan sıvı kimyasal bir özelliğe sahip olduğu için sadece uzman ve tecrübeli bir personel tarafından işlemlerinin gerçekleştirilmesi güvenlik açısından uygun olacaktır. Petek içerisinde tün bölgelerine işlenen bu kimyasal sıvı petekler için bir zırh görevi görerek koruma özelliği üstlenmektedir. Böylece peteklerin ömrü hiç olmadığından daha fazla uzamakta ve diğer taraftan da yapılan temizliğin etkisi daha çok daha uzun sürmektedir.

Yenibosna Petek Temizliği, Firmamız gerek periyodik gerekse kalorifer temizliğinde, gerek ise kalorifer peteklerinin ısıtmadığı durumlarda uzman ekibi ile sorunu belirleyip, uygun temizliği yapmaktan bir hizmet kalitesi sunmaktadır.

0532 421 27 88 - HEMEN ARA!